Wizytówka Premium

Schattdecor

Opis

Opis działalności

Firma Schattdecor Sp. z o.o. jest spółką – córką Schattdecor AG, której centrala mieści się w Thansau, w Niemczech. Grupa firm Schattdecor została założona przez Waltera Schatt w Górnej Bawarii w roku 1985.

Przedsiębiorstwo Schattdecor, ze swoimi zakładami produkcyjnymi w Niemczech, Polsce (2), we Włoszech, w Rosji (2), Chinach, Brazylii, Turcji i w USA, jest liderem światowym w zadruku papierów dekoracyjnych.
Na polskim rynku firma Schattdecor działa od roku 1993. W początkowej fazie funkcjonowała jako joint - venture pod nazwą Maltaprint Sp. z o.o. w Poznaniu a w roku 1996 stała się w 100% spółką siostrzaną Schattdecor. W roku 1998 zakończono budowę nowoczesnego zakładu w gminie Tarnowo Podgórne.

 Zakład w Tarnowie Podgórnym

W styczniu 2008 zakończony został proces integracji dwóch polskich zakładów w Tarnowie Podgórnym i w Głuchołazach. Siedziba centrali Schattdecor Sp. z o.o. mieści się w Tarnowie Podgórnym. Profil produkcyjny obu firm został zachowany. Zakład w Tarnowie jest producentem papieru dekoracyjnego a zakład w Głuchołazach pozostaje w grupie Schattdecor wiodącym producentem folii na bazie preimpregnat.

 Zakład w Głuchołazach

Druk dekoracyjny jest wariantem wklęsłodruku. W procesie zadruku Schattdecor stosuje wyłącznie farby wodne i organiczne pigmenty. Zadrukowany papier dekoracyjny impregnowany jest przy użyciu żywic i znajduje zastosowanie w przemyśle uszlachetniania powierzchni płyt drewnopochodnych ( np. płyt wiórowych, płyt MDF). Gotowy produkt wykorzystany zostaje przez producentów mebli, paneli podłogowych, paneli ściennych, drzwi, obrzeży i innych elementów wyposażenia wnętrz.
Podstawowe produkty z oferty grupy Schattdecor to: zadrukowane papiery dekoracyjne, folie finish ( typu Smartfoil, Postfoil oraz Ecofoil), obrzeża oraz filmy melaminowe.

 Hala produkcyjna w Tarnowie Podgórnym

Dekory wchodzące w skład kolekcji firmy Schattdecor to w ponad 80 % imitacje struktur drewna a także reprodukcje kamieni (ponad 10 %) oraz wzory fantazyjne. Międzynarodowa grupa designerów opracowuje, w ścisłej współpracy z działem sprzedaży, nowe trendy i tworzy dekory o szerokim zastosowaniu.

 

Obok  takich wzorów jak Buk Bawaria, Wiśnia  Oxford,  Jabłoń Locarno , Olcha Górska,  Śliwa Wallis,  Orzech Virginia, które zaliczane są  w Polsce  i  na rynkach Europy Wschodniej  do  hitów wzorniczych,  mocną pozycję na  rynku zdobyły  takie nowości jak: Coimbra, Klon Wyoming czy Ponderosa Pine.

 

Warunkiem szybkiego wprowadzenia na rynek nowego, zgodnego z aktualnym trendem dekoru jest posiadanie odpowiednich możliwości produkcyjnych.
Dlatego też wielostopniowy rozwój dekorów na terenie firmy obejmuje również własną grawiurę i galwanizerię a także system koloryzacyjny, co gwarantuje odpowiednią jakość w całym procesie produkcyjnym każdego z zakładów Schattdecor.

 Archiwum wzorów

W roku  2010 wszystkie  zakłady grupy Schattdecor, zatrudniające  na całym świecie  ponad  1200 osób, wyprodukowały  ponad  100 000 ton papieru dekoracyjnego, ponad 270 mln  m2 folii finish i osiągnęły  obrót  w wysokości około  400 milionów Euro.

 

Wysokie wymagania dotyczące jakości, kreatywności i serwisu są, obok bardzo bogatej kultury przedsiębiorstwa, gwarantem sukcesu grupy Schattdecor na rynku światowym.
Wprowadzana w życie filozofia firmy, bazuje na uświadomieniu sobie, iż przyszłość firmy zależy od zadowolenia klientów, dostawców i pracowników firmy.

 Maszyna lakiernicza w Głuchołazach
 

Zdjęcia

Oferta

Oferta

Grupa Schattdecor jest liderem na rynku zadrukowanych papierów dekoracyjnych.
* Druk dekoracyjny jest odmianą wklęsłodruku, do którego firma Schattdecor używa wyłącznie farb wodorozpuszczalnych na bazie pigmentów organicznych.
* Grupa firm Schattdecor dostarcza zadrukowany papier dekoracyjny, folię finish obrzeża oraz filmy melaminowe do zakładów przemysłu drzewnego.
* Produkty te znajdują zastosowanie w produkcji wszelkiego rodzaju powierzchni meblowych, paneli podłogowych, paneli ściennych, drzwi, parapetów i innych elementów wyposażenia wnętrz.

W dalszym procesie produkcyjnym, w zakładach przemysłu drzewnego, zadrukowany papier dekoracyjny zostaje poddany procesowi impregnacji, a następnie zaprasowany jest na płytach MDF oraz płytach wiórowych. Tak przetworzony produkt dostarczany jest do zakładów przemysłu meblarskiego.

* Wzory w Schattdecor stanowią reprodukcje struktur drewnianych, kamiennych, ceramicznych, tekstylnych a także metalowych. Tworzone są również tzw. wzory fantazyjne drukowane na specjalnych papierach dekoracyjnych.
 

Schattdecor - dekory:

Wiśnia Oxford
Jabłoń Locarno
Klon Thansau 

 
Śliwa Wallis
Orzech Virginia
 

Coimbra Klon Wyoming Ponderosa Pine

                        
Schattdecor - dekory kamieniopodobne:

 
Nero Marquina 
Statuario Venato
 

Vesuv  Numero Malia
                                  

Schattdecor - dekory fantazyjne:

 

Royal   Palinka  Talia


  
                                                       

Branża

Kategorie działalności
Płyty melaminowane, Obrzeża meblowe, Blaty meblowe, Folie preimpregnat, Dekory, Papiery dekoracyjne, Okleiny i folie meblowe
Nagrody i wyróżnienia

Kontakt

Strona WWW Dane kontaktowe

Schattdecor Sp. z o.o.
ul. Sowia 10
PL 62-080 Tarnowo Podgórne

telefon: +48 61 – 81 66 600,
fax: + 48 61 – 81 66 700

Zakład w Głuchołazach
ul. gen. Andersa 1
PL 48-340 Głuchołazy

telefon: + 48 77 - 40 85 500
fax: + 48 77- 40 85 505

 

Dane adresowe

Schattdecor Sp. z o.o.
ul. Sowia 10,
PL 62-080 Tarnowo Podgórne

mapa dojazdowa (kliknij aby powiększyć)Zakład w Głuchołazach
ul. gen. Andersa 1,
PL 48-340 Głuchołazy

mapa dojazdowa (kliknij aby powiększyć)

 

Dojazd
Javascript is required to view this map.

Tagi