Aktualności

 • furnica.jpg

   

  Przemysł drzewny i meblarski odgrywają w Polsce istotną rolę - branża drzewna wytwarza ponad 2% polskiego PKB, daje także zatrudnienie dla 300 tys. osób. Jednak, mimo dobrej kondycji, sektor ten potrzebuje wciąż inspiracji, a co za tym idzie - innowacji, profesjonalizacji i dobrych praktyk. I tu z pomocą przychodzą Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA

 • cleaf forner płyty laminowane na viva light (3).jpg

  Forner, oficjalny polski dystrybutor laminowanych płyt włoskich z fabryki Cleaf, podczas Arena Design - Viva Light - zaprezentował nową kolekcję Forner 59' by Cleaf.

 • LSZ_9540.jpg

  Przedstawiciele Grupy Azoty oraz Grupy Pfleiderer Grajewo S.A. zawarli umowy o współpracy w zakresie dostaw mocznika stanowiącego jeden z podstawowych surowców do produkcji aminowych żywic klejowych wykorzystywanych w przemyśle przetwórstwa drewna.

 • LEKKIE PŁYTY LNIANEm.jpg

  - Nie możemy się rozwijać, bo nasze drewno wykupują Niemcy - utyskują szefowie polskich tartaków, producenci mebli oraz płyt drewnopochodnych. I proszą rząd o interwencję - czytamy w „Gazecie Wyborczej".

 • 481569_434498096617130_1308300778_n.jpg

   

  Międzynarodowe Targi Poznańskie, firma Trehus Design oraz gdańska Akademia Sztuk Pięknych i poznański Uniwersytet Przyrodniczy zapraszają uczestników Targów DREMA FURNICA 2013 na wydarzenie specjalne Fabryka Mebli na Żywo.

   

 • logo-002.jpg
  Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, największa w Europie Środkowo-Wschodniej wystawa branży obróbki drewna, po raz kolejny znalazła się na liście największych światowych imprez, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna.
 • drba_110_z.jpg
  W wyniku analizy wiążących propozycji zakupu udziałów spółki Fabryka Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, do kolejnego etapu prywatyzacji obejmującego prowadzenie negocjacji równoległych, dopuszczeni zostali dwaj Potencjalni Inwestorzy - podało Ministerstwo Skarbu Państwa.
 • logo whkmale.jpg

  Współpraca sieci hurtownia Komandorz firmą Halogen Light Tech, zainaugurowana na targach Furnica 2012, wkroczyła w kolejny etap. Hurtownia Komandor została autoryzowanym dystrybutorem oświetlenia HLT.

 • 4-5545.jpg
  Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o podpisaniu umowy sprzedaży pakietu udziałów spółki Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Płyt Drewnopochodnych Sp. z o.o. z siedzibą w Czarnej Wodzie
 • 4-3987.jpg

  Ministerstwo Skarbu Państwa opublikowało zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia: 81,6 tys. udziałów, o wartości nominalnej 50 zł każdy, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego Fabryki Obrabiarek do Drewna z siedzibą w Bydgoszczy.

Tagi