Nowa maszyna w Głuchołazach

Grupa Schattdecor rozpoczęła 2011 rok uroczystym oddaniem do użytku nowej maszyny lakierniczej. Na poczatku stycznia, w siedzibie polskiej firmy siostrzanej w Głuchołazach pracownicy, goście z bawarskiej centrali na czele z właścicielem grupy panem Walterem Schattem oraz przedstawiciele firmy Rotodecor, odpowiedzialnej za montaż świętowali wejście w rok 2011 i nową inwestycję.

Nowa PLM 6 to bardzo nowoczesna maszyna lakiernicza, umożliwiająca produkcję z prędkością 350m/min do szerokości 2,75m., która lakieruje folię preimpregnat dwukrotnie online. Biorąc pod uwagę istotny wzrost zamówień na folie Smartfoil z Głuchołaz (produkcja w roku 2010 wyniosła ponad 165 mln  m2 folii),  jest to najwłaściwszy moment na inwestycję, która zapewni klientom firmy najwyższą jakość produktu i serwisu. W Głuchołazach produkcja będzie się odbywać na trzech maszynach lakierniczych.

 

Po poświęceniu PML 6 i przecięciu symbolicznej czerwonej wstęgi, świętowano w nowo wybudowanej hali magazynowej o powierzchni 2500m2. Prezes Schattdecor Sp. z o.o. Roland Auer w swoim przemówieniu podziękował serdecznie wszystkim pracownikom firmy za ich zaangażowanie w pracę i pogratulował wspaniałego wyniku w roku ubiegłym. Rozwój technologiczny folii Smartfoil na przestrzeni ostatnich dwóch lat sprawił, że produkt z Głuchołaz stał się istotnym elementem oferty grupy Schattdecor.

Burmistrz miasta Głuchołaz, Edward Szupryczyński podkreślił duży wkład przedsiębiorstwa w rozwój gospodarczy regionu.

 

W części artystycznej spotkania wystąpiła artystka z Białorusi, która zachwyciła wszystkim doskonale opanowanym warsztatem grafiki piaskiem.

W przyjemnej atmosferze bawiono się na parkiecie do wczesnych godzin rannych.

 

Tagi